Horkýže Slíže

Horkýže Slíže je slovenská kapela, která vznikla na začátku listopadu 1992 v Nitře. V současné době má za sebou nejeden úspěch. Dnes patří rovněž k nejvyhledáva­nějším a nejoblíbenějším slovenským skupinám. Je velmi známá a to díky svým neotřelým, jedinečným a unikátním nápadům a vtipným textům, které si vymýšlejí členové kapely úplně sami.

Kapela Horkýže Slíže už účinkovala nejen na Slovensku, ale i v České republice, Anglii, Irsku, Itálii či ve Spojených státech amerických. Zahrála si také v nejúžasnějších zahraničních městech, jako je např. Dublin, Londýn, New York, Chicago, Atlanta či New Jersey, kde slavila velkolepý úspěch. Zde odehrála několik koncertů a představila jak své staré populární hity, tak i skladby s nového alba. Dokonce svá vystoupení obohatila o speciální vizuální efekty.

Každoročně kapela Horkýže Slíže odehraje přes sto koncertů v punkovém, punkrockovém či rockovém hudebním stylu.

Někteří členové kapely Horkýže Slíže prošli vynikajícími kapelami. Dokonce samotná kapela vystupovala i s jinými skupinami, jako je např. Gladiator a Ine Kafe apod.

Kapela Horkýže Slíže nedávno oslavila sedmnácté výročí svého založení. Za tu dobu vydala skvělých deset alb. V prvním album „Prvý slíž“ se nachází čtrnáct skladem, jako např. Mačka bruchomluvec, Mestečko Chorobná, Čínská modlitba, Ma-tel-ko, Hovadá atd.

V druhém albu „V rámci oného“ je šestnáct písní. Zde si můžete poslechnout kupříkladu skladbu Maštaľ, O humor je postarané, Sex po telefóne, Mal ho rád, Tunel či Příběh o starej platni.

Třetí album „Vo štvorici po opici“ vzniklo o dva roky později a mělo patnáct písní, jako je např. Osemnásť, Čundr bejby, Mama, Dole-dole, Tunel nekončí atd.

Ve čtvrtém albu „Ja chaču tebja“ se objevují písně s názvem Bylinožravec Milino, Dežo má lóve, Chlapčenská, Sibír taxi, Logická hádanka, Kýbel gitu, Na škole je bomba, Často sa nám sníva, Nepočujem tamburínu a mnoho dalších songů.

Za rok poté vydává kapela páté album s názvem „Festival chorobná 2001“, které obsahuje šestnáct jedinečných písní.

V průběhu dalších let nahrává kapela Horkýže Slíže nová svérázná alba Best uff, Kýže slíž, Alibaba a 40 krátkych songov, Ritero Xaperle Bax, Živák, Ukáž tú tvoju ZOO, 54 dole hlavou.

Rubriky